Zamieszczam link do artykułu zamieszczonego na stronie PTF, do którego sprobuje sie odnieść jako koordynator wyborów na KZF w województwie świętokrzyskim.

     Nie wiem , który z członków KOSF zwrocił się z zapytaniem o proces rejestracji osób wystepujacych pod innym nazwiskiem niz to figurujące na dyplomie, ale nie jest to wbrew pozorom błaha sprawa. Pytanie takie zadałem osobiście ja. I prosze nie mylić tu tak prozaicznego zagadnienia jak zmiana nazwiska z panieńskiego (widniejącego na dyplomie), na figurujące w dowodzie w chwilii rejestracji. Do tego mamy rubrykę w formularzu "nazwisko rodowe". Niemniej, co w przypadku gdy pani Kowalska wyszla za mąz i przybrała nazwisko męża Nowak, po czym ukończyła studia. Poźniej na skutek życiowych perturbarcji, rozwiodla się, wyszla ponownie za mąz i przybrala nazwisko drugiego męża Zielińska. W formularzu nazwisko rodowe poda Kowalska, nazwisko obecne Zielińska, wiec skąd dyplom na nazwisko Nowak? Nauczony doświadczeniem wiem, że nie są to nagminne, ale rowniez i nie odosobnione przypadki. Również deklaracja o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia  nie zabezpiecza przed popełnieniem nieumyślnej pomyłki. W kazdym pzrypadku odpowiedzialnośc spada na osobę weryfikujacą dane, stąd moje zapytanie. Przepraszam za osobisty wtręt na oficjalnej stronie inernetowej Związku Zawodowego, ale pewne rzeczy wymagają wyjaśnienia.

Robert Włodarczyk - koordynator wyborów na KZF woj. świętokrzyskiego.

 

maj 2024
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Odwiedza nas 658 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
614648
FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It